wz

 

počet návštěv:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plavecká štafeta vznikla z iniciativy pedagogů 1. stupně základní školy a je taky žákům 1.stupně určena. Cílem soutěže je využitím přirozené soutěživosti dětí ozvláštnit hodiny plavání. Je tak přirozeným vyvrcholením povinného plaveckého výcviku.

První ročník byl uspořádán ke vstupu ČR do EU v roce 2004 a nesl název ,,Plaveme s EU - O pohár starosty města Krnova“. Od té doby soutěž doznala několika změn. Předně, změnilo se sídlo soutěže. Nyní je v Opavě, kde je patronem Základní škola Šrámkova, kam pracovně přešla protagonistka soutěže a ředitelka závodu. Štafeta probíhá ve spolupráci s odborem školství Statutárního města  Opavy. Také se změnil způsob přihlašování do soutěže a máme nové webové stránky.

Pravidla soutěže jsou vytvořena tak, aby se plavání mohly zúčastnit i malotřídní školy s malým počtem žáků. Podmínkou je, aby byli ve štafetě zástupci všech ročníků 1. stupně. Soutěž je nenáročná, každá škola může plavat v rámci hodiny plavání. Stačí jen odeslat výsledný čas, popř. pár fotek nebo slov, jak se vám plavalo.

Celá soutěž je založena na vzájemné důvěře a jde hlavně o to, aby děti udělaly něco pro své zdraví a měly z pohybu radost.

Příjemné plavání přeje všem

Mgr. Ivana Chramostová
ředitelka závodu.